TAKLAMPA, Werner Schou för Coronell Electro A/S, Danmark, 1960-tal.

Lameller i koppar och svartlackerad plåt samt pärlemorskiftande glasstenar. Höjd 38 cm exklusive montering.

Slitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK