Willem de Kooning

(Yhdysvallat, 1904-1997)
Willem de Kooning
(Yhdysvallat, 1904-1997)

WILLEM DE KOONING, färglitografi, upplaga om 1000 ex, signerad i trycket.

"Rainbow, Devil at the Keyboard". Certifikat a tergo. Bladmått 61x90 cm.

Ej examinerad ur ram. Sedvanligt ytslitage, arket något buckligt i ramen.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet