Anna Nordgren

(Ruotsi, 1847-1916)
Anna Nordgren
(Ruotsi, 1847-1916)

ANNA NORDGREN, olja på duk, signerad.

Kvinna ridandes på åsna. 141 x 95 cm.

Sedvanligt ytslitage, krackelyrer, enstaka repor, färgbortfall, senare gulnad ytbehandling, mindre retuscher.

Lähtöhinta
15 000 SEK