Carl Isak Rylander

(Ruotsi, 1778-1810)
Carl Isak Rylander
(Ruotsi, 1778-1810)

CARL ISAK RYLANDER, gouache, signerad och daterad 1801?

Miniatyr. Enligt uppgift föreställande Petter Christopher Lasse (1768- 1838). Bildens längd ca 6 cm.

Färgbortfall. Fuktfläckar. Ej examinerad ur ram.

Lähtöhinta
2 000 SEK