Kellot
642698

BORDSPENDYL, mässing och marmor, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft

Det runda urhuset med dekor av blomstergirlander uppburet på fyra marmorkolonner. Vitemaljerad urtavla. Bredd 23. Höjd ca 38 cm.

Ej funktionstestad. Något nagg. Några repor och märken. Någon fläck. Nycklar saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK