Gunnar Brusewitz

(Ruotsi, 1924-2005)
Gunnar Brusewitz
(Ruotsi, 1924-2005)

GUNNAR BRUSEWITZ, 6 st tuschteckningar, signerade.

Tuschteckningar med varierande motiv och storlekar. Mått från 16x17 till 28x22,5 cm. Samtliga signerade, tre daterade -58 respektive -60.

Ytslitage, stora missfärgningar efter tejp. Fläckar. Somliga av teckningarna med text.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet