VASER, 2 st. Carl-Harry Stålhane, Rörstrand stengods, 1950-tal.
Olika former. Harpälsglasyr i blått och grönt samt svart. Signerade R SWEDEN CHS SRH och R SWEDEN CHS SOA. Höjd 10,5 respektive 25,5 cm.
Den större vasen andra sortering och obetydlig fotnagg. Svart vas med repor.