Tina
643823

LJUSSTAKAR, 2 par, tenn, bl a Nils Fougstedt, Firma Svenskt Tenn. 1932 respektive GAB 1937.

Ett par med skaft av änglar. Ett par med kubisk form och reliefdekor av segelbåt. Höjd 8-10 cm.

Slitage. Repor och märken. Något slagna fötter och ljushållare på paret från Firma Svenskt Tenn.

Lähtöhinta
2 000 SEK