Kellot
646098

BORDSPENDYL, Bulle Patent, 1920-30-tal.

Mässing, urtavlans index med arabiska siffror, på svart träsockel. Kupa i glas med slipad floral dekor. Batteridrivet urverk. Höjd ca 37,5 cm.

Slitage. Ej funktionstestat. Kupan med nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK