FAT, nysilver, jugend, CG Hallberg, 1900-talets början.
Fat med avsmalnande kanter, genombrutna handtag. Kvinna med fruktkorg och blomster. Längd 37, bredd 22,5cm.
Slitage. Repor. Bortnött försilvring.