Jugend

(1890-1920)
Jugend
(1890-1920)

LAMPFOT, jugend, tidigt 1900-tal, troligen Frankrike.

Överfångsglas i form av naturalistisk dekor och rosenbuskar. Höjd 30. Bredd 13 cm. Järnfäste upptill.

Saknar skärm. Smärre slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK