Manuell. Ljus urtavla med stavindex. Stålboett. Plexiglas. Urtavlan och kronan signerad . Diameter 33 mm exklusive kronan.
Bruksslitage. Repor på glaset och boetten. Armbandet ej original. Ej funktionstestat.