Henri de Toulouse-Lautrec

(Ranska, 1864-1901)
Henri de Toulouse-Lautrec
(Ranska, 1864-1901)

MAPP med färglitografier, 11 st, "Elles", efter Henri Toulouse-Lautrec, numrerad upplaga 1229/1250, London, 1969.

Utgiven av The Toulouse-Lautrec Circle. Förord av Michel Melot. Bladstorlek ca 52 x 40 cm. Med blindstämpel. Inbunden med kassett.

Slitage. Kassetten med ytsmuts, repor.

Lähtöhinta
5 000 SEK