IKON, Ryssland, 1800-tal.

IKON, Ryssland, 1800-tal.

Kristi dop. 31 x 26 cm. Kristus döps av den helige Johannes Döparen i floden Jordan. Över deras huvuden svävar andens duva. (Matt 3:13-17).

Slitage, brännskador, färgbortfall samt retuscher.

Lähtöhinta
2 000 SEK