Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

Carl Petter Hilleström

(Ruotsi, 1760-1812)
Carl Petter Hilleström
(Ruotsi, 1760-1812)

CARL PETTER HILLESTRÖM, tillskriven, olja på duk, ej signerad.

Nattlandskap med byggnader intill kyrka i brand. 51,5 x 59. Förgylld (omförgylld) skuren senempireram.

Smärre krackelyr. Mindre lagning. Repor.

Lähtöhinta
6 000 SEK