653997

FAT SAMT SKEDAR, 6 st, tenn, 1700- och 1800-tal.

Sex skedar märkta "N.A Santesson". Längd 22 cm. Fat med rosstämpel, märkt "LONDON", diameter 51,5 cm.

Slitage, anlöpningar, mindre bucklor och märken. Fat med lagningar och senare fäste på baksidan.

Lähtöhinta
1 500 SEK