655886

FICKUR, 14K guld samt KEDJA, 18K guld, ca 1900-talets första kvartal.

Flore. Ref 182354. Savonettfickur, "hunters case". Guldfärgad urtavla med arabiska siffror samt liten sekundvisare, signerad Massy. Urverket signerad Flore, svanhalsregulator. Innerboett av metall. Diameter 48 mm.

Bruksslitage. Repor till boetten. Ej funktionstestat.

Lähtöhinta
5 000 SEK