IKON, tempera på pannå, Ryssland, 1800-talets andra kvartal.

Fyrdelad ikon med korsfästelsen samt med motiv av Gudsmodern och helgon. 40 x 30 cm.

Krackeleringar. Färgbortfall. Övermålningar.

Muut tiedot

Four fielded icon with Crucifixion, and motifs of Mother of God and Saints.

Lähtöhinta
5 000 SEK