PELARBORD, för Nationalmuseum, 1900-talets andra hälft.

Målat. Tredelad pelarfot. Brännstämlade NM Svenska originalmodeller från 1700-talet. Nationalmuseum. Move möbler AB. Diameter 62. Höjd 67 cm.

Slitage, repor och märken. Färgbortfall och färgrester.

Lähtöhinta
2 000 SEK