Anders Forsberg

(Ruotsi, 1871-1914)
Anders Forsberg
(Ruotsi, 1871-1914)

ANDERS FORSBERG, gouache, signerad.

Satirteckning. 25x20 cm.

Smärre slitage.

Kirjallisuus

Enligt uppgift a tergo teckning upptagen i Strix 1897:21. (Samma år Albert Engström startade tidningen).

Lähtöhinta
1 500 SEK