PARTI TENN, 4 delar, mest 1920-30-tal, bl a Firma Svenskt Tenn.

Vas, klotformad kanna, 1931, konturerat fat, 1925, Firma Svenskt Tenn. Klotformad kanna med svärtat handtag, 1935, Thorild. H 4-15.

Slitage och bucklor. Stötskador. En kanna saknar handtag.

Lähtöhinta
1 000 SEK