660706

Jean Tinguely

(Sveitsi, 1925-1991)
Jean Tinguely
(Sveitsi, 1925-1991)

JEAN TINGUELY (SCHWEIZ),

Komposition. Bladstorlek 30 x 22 cm. Oramad. Stämplad på baksidan: "PEINTURE EXÉCUTÉE EN COLLABORATION AVEC " META-MATIC No 8 DE TINGUELY.
PAR: Björn Splingfeldt
DATE: 13 9 -74
LIEU: Stockholm"

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet