SILUETTER, 6 st, 1800-tal.

SILUETTER, 6 st, 1800-tal.

Siluetter av okänd man, "Nilsson, köpman i Malmö omkr 1810", "Herman Julius Laurell (1810-1864), "Anna Christina Laurell född Fröberg (1817-1860), "Bagare Murman", "Anna Christina Murman född Ratke, gift med bagare Murman", h 5-8.

Slitage, smärre fläckar. Några ramar med sprickor.

Lähtöhinta
1 000 SEK