671809

VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Förgylld och bronserad. Skuren dekor av bl a kärvar. Ljus emaljerad urtavla med sifferindex. Märkt "G. Boiardt 1928" på baksidan. Bredd 53. Höjd 96 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken. Någon torrspricka. Färgbortfall. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK