Hilda Lindgren (Brusewitz)

(Ruotsi, 1833-1917)
Hilda Lindgren (Brusewitz)
(Ruotsi, 1833-1917)

HILDA LINDGREN (BRUSEWITZ), ett par, oljor på duk, signerade och daterad 1870 och 1871.

Rastande figurer på Via Appia, i fonden Peterskyrkan samt rastande figurer i landskap med slott i fjärran. Vardera 42,5 x 58 cm.

En med mindre duklagning. Smärre ytsmuts.

Lähtöhinta
10 000 SEK