Kellot
679045

BORDSUR, av typen Årsur, märkt F. Zacher and Comp, Berlin W. unter den Linden 15, 1900-talets början.

Gulmetall och mässing. Ljus urtavla med arabiska siffror. Rund sockel. Kupa i glas. Höjd 29cm med glaskupa.

Ej funktionstestad. Anlöpningar. Del av urhus med bristningar/skador. Nagg. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK