Kellot
680347

BORDSUR, Bulle Patent, 1900-talets början.

Batteridrivet verk av mässing. Arabiska siffror. Svärtad träsockel. Glaskupa med slipad dekor. Total höjd 37,5 cm.

Ej funktionstestad. Saknar batteri. Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK