681016

TALLRIKAR, 10 stycken, tenn, Johan Petter De Flon, Växjö (1774-1795)

4 stycken Johan Petter De Flon, Växjö (1774-1795)
2 stycken Gusmund Östling, Vimmerby (1762-1790)
1 Erik Pettersson Krietz, Stockholm (1752-1795/1805)
1 Nicolas Lake, Vänersborg, (1751-1781/86)
2 stycken Erik Wikgren, Nyköping (1805-1846)

Diameter 22 - 23 cm.

Slitage. Repor. Märken. Bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK