VATTENCISTERN, 2 delar, koppar, 1700-/1800-tal.

Driven dekor av bevingat lejon och bladverk. Vägghängd. Vattencisternens höjd ca 32 cm. Skålens längd ca 42 cm.

Slitage, repor och märken. Bucklor. Någon bristning.

Lähtöhinta
2 500 SEK