683183

FICKUR, silver, Romilly, Paris, sekelskiftet 1900, tot vikt ca 102,6 gram.

Vit emaljurtavla med arabiska siffror. Diameter 5,7 cm. Bär gåvogravyr: "Till Nils Södergren den 24/12 1903 För visad flit under lärotiden", Wilhelm Westin.

Slitage, repor, bucklor, skador på urtavlan. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK