Carl Gabriel Wadell

(Ruotsi, 1865-1909)
Carl Gabriel Wadell
(Ruotsi, 1865-1909)

CARL GABRIEL WADELL, olja på duk, signerad och daterad 1894.

Scen från bröllopet mellan Wilhelm II av Preussen och prinsessan Viktoria av England. Ca 81x128 cm.

Senare uppfodrad på ny duk. Smärre färgbortfall.

Lähtöhinta
4 000 SEK