Gerhard Lichtenberg-Blom

(Tanska, 1867-1930)
Gerhard Lichtenberg-Blom
(Tanska, 1867-1930)

GERHARD (LICHTENBERG-) BLOM, olja på duk, signerad och daterad 1920.

"Den siste sne", betitlad a tergo. Motiv från "Bistrup hegn ved Birkeröd". 97 x 126 cm.

Slitage, krackeleringar, ytsmuts.

Näyttelyt

Enligt text a tergo utställd på Charlottenborg 1920, intygat av konstnären själv.

Lähtöhinta
8 000 SEK