Oscar Björck

(Ruotsi, 1860-1929)
Oscar Björck
(Ruotsi, 1860-1929)

OSCAR BJÖRCK, etsning, signerad/inskriberad i blyerts "Oscar Björck / Målaren. Rob. Thegerströms porträtt"

Porträtt av konstnären Robert Thegerström (1857-1919). Plåtstorlek ca 23,9 x 16,4. Bladstorlek 49,6 x 39,8.

Gulnad. Smärre repor och fläckar i marginalen.

Lähtöhinta
4 000 SEK