Johan Fredrik Berg

(Norja, 1856-1913)
Johan Fredrik Berg
(Norja, 1856-1913)

JOHAN FREDRIK BERG, tillskriven, olja på duk, signerad Joh Berg och daterad (18)-93.

Kustlandskap med båtar. Bildmått 33 x 62 cm.

Ytslitage, fläckar, krackelyrer och mindre färgbortfall. Något gulnad fernissa och dåligt spänd duk.

Lähtöhinta
4 000 SEK