688700

TAPATYG, stillahavsområdet, 1900-tal.

Pigment på barktyg. Ca 165x360 cm.

Slitage. Tyget skickat i kanterna. Ställvis smärre hål.

Alkuperä - Provenienssi

Ur konstnären Ragnar Lindens samlingar.

Lähtöhinta
1 500 SEK