Friedrich Schröder-Sonnenstern

(Itävalta, 1892-1982)
(Itävalta, 1892-1982)

FRIEDRICH SCHRÖDER-SONNENSTERN, färglitografier, 3 st, signerade och numrerade 139/275, daterade 1971.

3 st litografier i portfölj (ursprungligen 5 st). Figurkompositioner. Bladstorlek 56 x 79 cm.

Ej ramade, alla i samma portfölj. Några hanteringsveck. Fläckar/smuts längs kanterna. Något gulnade.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet