Muut
689942

JORDGLOB, Dr. Krauses Handels- och Samfärdsglob, utgiven av Paul Räth, Leipzig, 1900-talets första hälft.

Svarvad fot i svärtat trä. Glob klädd i papp. Höjd 63 cm.

Bruksslitage. Färgbortfall. Fläckar. Repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK