Gottfrid Kallstenius

(Ruotsi, 1861-1943)
Gottfrid Kallstenius
(Ruotsi, 1861-1943)

GOTTFRID KALLSTENIUS, olja på duk, signerad G. Kallstenius,

Vy över Bosporen med mosken Hagia Sophia/A view towards the Mosque of Hagia Sophia, Istanbul, across the Bosphorus. 37.5 x 46.5 cm. Målad på 1890-talet.

Glasad ram. Krackeleringar. Färgbortfall.

Lähtöhinta
8 000 SEK