690244

BORDSUR, Louis och Francois Moreau, "La Musique", Frankrike, tidigt 1900-tal.

Sittande kvinna med instrument. Patinerad metall och sockel i sten. Bär signatur L o F Moreau. Brickmärkt "LA MUSIQUE par Aug Moreau (Méd. d'Or)." Längd 50 cm. Pendel och nyckel finns. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor,fläckar. Nagg på sockeln. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK