Kellot
690577

ARMBANDSUR, dam, Longines, Schweiz, 1900-talets andra hälft, 18K guld.

Ovalformad guldfärgad urtavla med stavindex. Boett nr 18 945 721 med Schweiz kontrollstämpel. Bredd 22 mm. Armband, Stockholms Ädelsmide, 1964. Längd 17 cm. Totalvikt ca 26 g.

Bruksslitage, mindre repor. Ej funktiontestad.

Lähtöhinta
2 500 SEK