NILS NILSSON SKUM, teckning, blandteknik. Signerad N N Skum och daterad 1938. "Björnjakt"
"Björnjakt".Motivyta 32x33,5 cm.
Ej examinerad ur ram. Ark med gulnad samt ett smärre hål.