Tina
692201

KAFFEKANNA, tenn, Sven Ekström, Norrköping, 1838.

Rak form med trähänkel. Höjd 21 cm.

Bruksslitage. Böjd fot, kanna något sned. Sprickor. Repor och märken. Mindre avslag på hänkel.

Lähtöhinta
1 500 SEK