Korut
696138

BROSCH/HÄNGE, BERKLOCK, RING samt ÖRHÄNGEN, ett par, mestadels, Finland, 1900-tal, olika guld halter.

Brosch/hänge med snäckskal came, Finland, 14K guld. Höjd ca 3,5 cm. Berlock formad av två hjärtan, 18K guld. Höjd ca 1,5 cm. Ring, med blå pastesten, Helsingfors, 1897. Storlek 18/56. Örhängen, ett par, Rainer Regnér, Helsingfors, Finland, 1950-70-tal. Stift. Höjd ca 2,5 cm. Totalvikt ca 11 g.

Slitage. Några naggar på pastesten.

Lähtöhinta
2 500 SEK