Pieter van Asch

(Alankomaat, 1603-1678)
Pieter van Asch
(Alankomaat, 1603-1678)

PIETER VAN ASCH, olja på pannå. monogramsignerad PVA. (verksam 1618-1678).

Holländskt sommarlandskap. 59,5x73,5 cm.

Eftermörknade retuscher. Lagade pannåskarvar.

Muut tiedot

Målningen finns registrerad hos Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie, Haag, som egenhändigt verk av van Asch, bild nr 1001173314.

Lähtöhinta
8 000 SEK