Frans Johan Roselli

(Ruotsi, 1833-1869)
Frans Johan Roselli
(Ruotsi, 1833-1869)

FRANS JOHAN ROSELLI, olja på duk, signerad och daterad 1862.

Pastoralt landskap med kyrka och byggnader, 40 x 70 cm.

Krackelyrer, mindre färgbortfall, ytsmuts, fläckar.

Lähtöhinta
3 000 SEK