JARDINJÄR, silver, Österrike-Ungern 1872-1922. Vikt ca 2680 gram.

Oval form med uppsvängda hänklar. Vågad kant med dekor av blomranka. Längd 60 cm.

Slitage. Repor. Otydliga stämplar med sannolikt silverhalt 800.

Lähtöhinta
7 000 SEK