Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

SOFFA, sengustaviansk, tidigt 1800-tal.

Målad. Räfflad dekor. Uppfällbar sits med bakomliggande förvaring. Utdragbar front. Längd 181 cm.

Slitage. Repor och märken. Senare målning. Kompletterad med senare sits.

Lähtöhinta
7 000 SEK