Fritz von Dardel

(Ruotsi, 1817-1901)
Fritz von Dardel
(Ruotsi, 1817-1901)

FRITZ VON DARDEL, tillskrivna, 2 st, akvareller, ena signerad samt daterad.

Porträtt av baron Dufay de Launaguet, signerad samt daterad 1842. Figurkomposition i grotta. Motivytor 18x13 till 16x18 cm.

Ej examinerade ur ram. Smärre gulnad, enstaka fläckar.

Lähtöhinta
2 000 SEK