RULLMÅLNING, Kina, 1900-talets senare hälft.

Dekor av geisha. Monterad på textil. I tillhörande låda. Längd 162 cm, bredd 44 cm.

Ytslitage. Fläckar, färgskiftningar och veck.

Lähtöhinta
1 500 SEK