BORDSUPPSATS/VAS, Axel Gabriel Dufva, nysilver, omkring år 1900.

Fot med dekor av fågelhuvuden och genombrutna partier med akantusslingor. Glasinsats med slipad floral dekor. Höjd 41 cm.

Slitage, smuts. Glasinsats möjligen ej ursprungligen tillhörande samt med fotnagg.

Lähtöhinta
1 200 SEK